۳۵۰ شرکت های دانش بنیان در زمینه کشاورزی داریم که ۵ درصد از کل شرکت های دانش بنیان را شامل می شوند


دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: ۳۵۰ شرکت های دانش بنیان در زمینه کشاورزی داریم که ۵ درصد از کل شرکت های دانش بنیان را شامل می شوند و این رقم رضایت بخش نیست. هدف گذاری که در این سند پیشنهاد شده ۱۳۰۰ شرکت است تا ۲۰ درصد از کل شرکت های دانش بنیان را شامل شود.

به گزارش برنا؛ منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای ستاد راهبری و اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: اولین موضوعی که در این جلسه مطرح شد، سند ملی توسعه فناوری نانو بود که در جلسات قبل عمده مباحث مطرح شده بود و به راهبرد ها و اقدامات رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه ۷ راهبرد ملی در ارتباط با نانو در سطح کشور به تصویب رسید تشریح کرد: عناوین این راهبرد ها عبارتند از، ترویج و گفتمان سازی برا افزایش مشارکت ذی نفعان بود که ستاد نانو در این زمینه فعال بوده است. راهبرد دوم ارتقای کیفیت علمی در این حوزه و پرورش منابع و سرمایه های انسانی کارآمد، ارتقا توان نوآوری مبتنی بر فناوری های بدیع، ارتقا دانش بنیان صنایع موجود بر پایه فناوری نانو، توسعه و مدیریت بازار محصولات نانو در سطح ملی، منطقه ای و جهانی، تدوین استاندارد های ملی و بین المللی، ارتقا همکاری ها و تعاملات بین المللی علمی و فناوری در این حوزه است.

کبگانیان با تاکید براینکه شاخص های نظارت و ارزیابی اجرای این سند هم بررسی شد و با اصلاحاتی به تصویب رسید گفت: در برخی سند ها باید صبر می کردیم تا شاخص ها مشخص شود اما در اینجا این اقدام انجام شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *