کنترل بیولوژیک در بخش کشاورزی کشور توسعه یابد


معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: کنترل بیولوژیک در بخش کشاورزی کشور باید با اتکا به بخش تحقیقات در کشور توسعه یابد.

به گزارش ایانا، حسین رنجبر اقدم روز یکشنبه در بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین بیان کرد: کنترل بیولوژیک ازاین‌جهت اهمیت دارد که باعث کاهش استفاده از سموم شیمیایی شده و سلامت جامعه را ارتقاء می‌بخشد.

وی اضافه کرد: سازمان حفظ نباتات کشور از هرگونه طرح‌های کنترل بیولوژیک حمایت کرده و این مهم را در اولویت برنامه‌ها قرار داده است.

رنجبر اقدم بابیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی از تحقیقات علمی برای مقابله با آفات حمایت می‌کند، گفت: آفت‌های چوب‌خواران خرما، زوال انگور از مهم‌ترین تهدیدات تولید بخش کشاورزی هستند که باید در محور تحقیقات جامع قرار گیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تحقیقاتی که نتواند مشکلات و موانع بخش کشاورزی را مرتفع سازد، از فلسفه و اهداف ذاتی خود فاصله گرفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور یادآور شد: اگر می‌خواهیم در حوزه بخش کشاورزی توسعه‌یافته گام برداریم باید تحقیقات، آموزش و بخش اجرایی در کنار یکدیگر رشد و حرکت کنند‌.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!