کشاورزی مدرن

کشاورزی مدرن یعنی کشاورزی با استفاده از فنون و فنآوری های نوین. استفاده از علم و سیستم اتوماسیون کشاورزی مدرن باعث افزایش تولید محصولات می شود.بخشی از کشاورزی شامل ،پرورش حیوانات اهلی ، ماهی ، پرندگان ، گیاهان ، محصولات زراعی و … می شود. کشاورزی نقش مهمی در توسعه تمدن بشری بازی می کند. قبل از انقلاب صنعتی ، اکثر مردم در سراسر دنیا مشغول کشاورزی بودند. بیشتر این افراد به دلیل نیازهای خانوادگی خود به مواد غذایی ، پارچه و … استفاده می کردند.

تفاوت کشاورزی مدرن و کشاورزی هوشمند:

کشاورزی هوشمند با استفاده از دستگاه های جدید ایجاد شده است. اما نکته دیگر این است که این دستگاه ها مانند دستگاه های هوشمند نیستند !؟ و به عبارت دیگر چه تفاوتی بین کشاورزی هوشمند و کشاورزی مدرن وجود دارد!؟ پاسخ به این سؤال کمی دقت لازم دارد.

در مسئله کشاورزی مدرن ، ما فقط به دستگاههای منفردی که از آنها استفاده می شود برای استفاده از یک سری کارها ساده تر می دهیم. اما آیا این دستگاه ها سنسور داشتند ؟! آیا این دستگاه ها توانایی جمع آوری داده و ارسال آن به سرورها را برای تجزیه و تحلیل و بررسی داشتند !؟ بله جواب منفی است.

بنابراین در اینجا می توانید تفاوت بین این دو نوع کشاورزی را بدست آورید. در کشاورزی هوشمند ، هدف از استفاده از دستگاههایی است که از حسگرهای مختلف تشکیل شده است. این دستگاه ها با استفاده از این سنسورها قادر به جمع آوری یک سری داده و ارسال آنها برای تجزیه و تحلیل به سرور هستند. پس از تجزیه و تحلیل دستور لازم به عملکرد مناسب ارسال می شود. بنابراین با استفاده از این فناوری هوشمند ، تنها نیاز است که کشاورز بداند که چگونه از این دستگاه ها استفاده کند.

فن آوری های جدید در کشاورزی چیست ؟

برخی از فن آوری های بزرگ که اغلب توسط مزارع مورد استفاده عبارتند از: اتوماسیون برداشت ، تراکتور خودمختار ، بذر ، و هواپیماهای بدون سرنشین. فناوری اتوماسیون کشاورزی مسائل عمده مانند افزایش جمعیت جهانی,کمبود کار, و تغییر ترجیحات مصرف کننده را باید در نظر گرفت.

برخی از سنسور کشاورزی هوشمند:

سنسور هوشمند خاک : این سنسور به شما اجازه می دهد تا به راحتی کنترل رطوبت و کنترل سطح خاک را بررسی کنید.

سنسور هوشمند هوا : این سنسورها بر اساس درجه حرارت ، که از آب و هوا استفاده می کنند و غیره قابل پیش بینی هستند.

سنسور هوشمند آب: PH آب در سلامت گیاهان تاثیر به سزایی دارد. یکی از موارد استفاده از این سنسورهای هوشمند همین است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *