پیش‌بینی خرید ۷ میلیون تن گندم در سال جاری از کشاورزان


 سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی کرد: امسال خرید تضمینی گندم به ۷ میلیون تن خواهد رسید.

«احمد آزادی‌خواه» با تأکید بر اینکه امسال اتفاقات خیلی خوبی در حوزه خرید تضمینی گندم افتاده است، گفت: ذخایر استراتژیک گندم کشور تا پایان سال تامین است، یعنی اگر هیچ گندمی وارد نشود نیز تا پایان سال گندم داریم و این آمار بسیار خوبی است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خرید تضمینی شده است، افزود: تقریباً ۴۷ هزار میلیارد تومان از پول گندمکاران پرداخت شده و حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان آن باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا الان، دولت برابر با ۳ سال گذشته پول گندم به کشاورزان پرداخت کرده است، چرا که قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته به یک‌باره بیش از ۲ برابر شد، اظهار کرد: فکر می‌کنم در کمتر از یک ماه مطالبات گندمکاران کاملاً تسویه شود.

آزادی خواه با تاکید بر اینکه در حوزه گندم خریدهای بیشتری نیز خواهیم داشت و پیش‌بینی ما این است که امسال خرید تضمینی گندم به ۷ میلیون تن برسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *