هشدار نارنجی درباره بارش باران و وزش باد به کشاورزان‌ و باغداران


کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به هشدار نارنجی کشاورزی درباره بارش باران و وزش باد، کشاورزان و باغداران توصیه ها را جدی بگیرند.

خانم غلامی گفت: براساس هشدار نارنجی کشاورزی امروز در استان های ایلام، خوزستان، لرستان،نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری و روز جمعه در خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی و غربی فارس و همچنین شنبه در ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، جنوب همدان و جنوب کرمانشاه بارش باران همراه با رعدو برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق گرمسیر و بارش برف در نقاط مستعد پیش بینی می شود.

به گفته او، با توجه به شرایط جوی تسریع در برداشت چغندر و انتقال به کارخانه در استان لرستان و همچنین تسریه در برداشت باقی مانده خوزستان به کشاورزان توصیه می شود.

غلامی می گوید: با وجود سردی هوا در مناطق سردسیر قطع آبیاری در باغاتی که محصولشان برداشت شده است و بررسی بازدید ضدیخ در ماشین های کشاورزی، موتورهای برقی، چاه آب و محتویات داخل سم‌ پاش ها به کشاورزان توصیه می شود.

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به وزش باد شدید و سرما، انتقال دام به اماکن سرپوشیده توصیه می شود.

بنابر نقشه های هواشناسی، امروز در جنوب غرب، غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و روز جمعه در جنوب غرب، غرب و بخش هایی از جنوب، دامنه ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و روز شنبه در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق، هرمزگان و بخش هایی از شمال غرب بارش پیش بینی می شود.

روز یکشنبه در بخش هایی از شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش باران رخ می دهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!