نیازمند حضور سرمایه‌گذاران در مگا پروژه های بخش کشاورزی


وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاران خواست تا در مگا پروژه‌های بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی و در جلسه توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان و رفع موانع در استانداری این استان گفت: استان آذربایجان شرقی استان ویژه‌ای از نظر تولید غذا بوده و اهمیت ویژه ای دارد، این استان ۵ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی منابع انسانی خلاق و نوآوری دارد و همچنین رشد حوزه صنعت و وجود سرمایه گذار دراین استان وجود دارد.

 وی باتاکید بر اینکه بخش کشاورزی سهم خود را از سرمایه گذاران طی سال‌های گذشته نگرفته است، تصریح کرد:  ما در تولید ناخالص داخلی سهم ۱۱.۷ درصدی داریم در حالی که حداکثر سرمایه گذاری در این بحش ۴ درصد است.

وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاران دعوت کرد تا در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند و وزارت جهاد کشاورزی نیز حداکثر کمک را در این زمینه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه باید به ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه برسیم و برنامه آن را از امسال آغاز میکنیم، افزود: در حال حاضر آمار گلخانه های ما ۲۵ هزار هکتار است و در این طرح باید چهار برابر شود به دلیل اینکه بر اساس الگوی کشت باید کشت سبزی و صیفی را به گلخانه ها منتقل کنیم که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

وی با اشاره به اینکه در سرمایه گذاری ها نیاز به مگا پروژه ها داریم، افزود: سرمایه‌گذاران خرد نیز در قالب شرکت‌ها می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی برای افزایش بهره وری باید به سمت مگا پروژه ها حرکت کنیم.

وی با اشاره به افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی، گفت: فاصله بین کشاورزان پیشرو  با دیگر کشاورزان زیاد است که عمده ترین دلیل آن تامین مالی است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای این منظور باید با کشاورزی قراردادی پیش برویم، یادآور شد: در این طرح تامین مالی صورت می‌گیرد و در فصل برداشت  تسویه حساب انجام میشود.

وی افزود: امسال بنا است تا در میوه شب عید با بخش خصوصی پیش برویم. در طول بیش از ۱۰ سال گذشته همیشه دولت تنظیم بازار را انجام داده اما امیدواریم امسال تجربه بهتری را داشته باشیم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!