نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی


نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی امروز چهارشنبه ۲۶ مردادماه از ساعت ۹ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود.

 به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، سلسله رویدادهای فناوری های نوین کشاورزی (NAT) با هدف کلان حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه فناوری های نوین کشاورزی به همت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری و با حضور بازیگران مختلف اکوسیستم نوآوری کشاورزی برگزار می‌شود.

تشکیل و تکمیل زنجیره های ارزش کشاورزی با توسعه، ترویج(انتشار) و هم افزایی فناوری های نوین کشاورزی (تحقیق و توسعه، طراحی محصول، تامین مواد اولیه، تولید، توزیع، بازاریابی و ارائه خدمت به مصرف کننده نهایی)، ترویج و توسعه روش های نوآوری و تحقیق و توسعه باز فیمابین بخش خصوص و مرکز تحقیقاتی و پژوهشی با حمایت نهاد پشتیبان و افزایش عملکرد در تولید و ارائه خدمت با بهره گیری از ظرفیت های موجود در فناوری های نوین کشاورزی از دیگر اهداف رویدادهای فناوری های نوین کشاورزی است.

نخستین رویداد از این سلسله رویدادها امروز چهارشنبه ۲۶ مردادماه با محوریت بذر و کشت بافت گیاهی، زیست فناوری گیاهی، کشاورزی عمودی و کشاورزی دقیق و هوشمند در خانه نوآوری و فناوری ایران واقع در سالن ۳۷A محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی از ساعت ۹ تا ۱۱ روز چهارشنبه با سخنرانی دکتر خیام نکوئی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار و به دنبال آن جلسات تجاری و شبکه سازی با حضور مدیران، فناوران و بازیگران کلیدی این حوزه تشکیل می شود. این رویداد با برپایی پنل تخصصی بررسی صنعت بذر از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و پنل تخصصی بررسی صنعت کشت بافت ایران از ساعت ۱۶ تا ۱۸ ادامه می یابد. در این پنل ها، ضمن مروری بر تجارب موفق و ناموفق در عرصه صنعت بذر و کشت بافت ایران، فناوری های نوین قابل استفاده در این صنایع، نقاط قوت و ضعف و فرصت های اقتصادی و مالی و راهکارهای رفع چالش های موجود در این دو حوزه مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. ملاقات ها و نشست های B۲B با محوریت هم افزایی و توسعه فناوری ها و بازدید از نمایشگاه فناوری های نوین کشاورزی که با مشارکت شرکت ها، مراکز تحقیقاتی، استارت آپ‏ها و شتاب دهنده های بخش کشاورزی برپا شده از دیگر برنامه های این رویداد است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!