معاون اول رئیس جمهور: هر جا طرح های آبخیزداری انجام شده است، شاهد خسارات کمتر سیل بوده ایم


معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه آبخیزداری راه حل مقابله با سیلاب است، گفت: اینکه در یک سال و در یک منطقه، هم خشکسالی و هم سیل رخ داده جای تامل دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان با بیان اینکه یکی از راه حل های مقابله با سیلاب آبخیزداری و آبخوانداری است، گفت: هر جا این طرح ها اجرا شده شاهد خسارت کمتری بودیم لذا باید طرح های مذکور در این منطقه نیز با سرعت اجرا شود.

وی افزود: اینکه در یک سال در یک منطقه هم خشکسالی و هم سیل رخ داده جای تامل دارد و طبق گزارش اعلام شده در منطقه جنوب کرمان یکهزار روستا با تانکر آبرسانی می شود و اکنون در همین منطقه شاهد بروز سیل هستیم.

معاون اول رئیس جمهور خسارت به مناطق سیل زده جنوب کرمان را شامل بخش کشاورزی، آبگرفتگی منازل، از بین رفتن مسیرهای ارتباطی، خسارت به پل های ارتباطی، از بین رفتن دام ها و غیره برشمرد و گفت: بیشترین میزان خسارت سیل در بخش کشاورزی بوده است و امیدواریم با استمهال 2 تا سه ساله تسهیلات کشاورزی شاهد برگشت وضعیت کشاورزان به روال عادی زندگی باشیم.

همچنین معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به کرمان با بیان اینکه به دستور رئیس جمهور، گروه‌های مختلفی به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند و بعضی گروه‌های دیگر نیز اعزام خواهند شد، تصریح کرد: خیلی از خسارت ها و مسائل در استان های سیل زده مشابه است؛ تخریب زمین های کشاورزی، برخی منازل و تلفات دام ها در این مناطق رخ داده است که مسائل جمع بندی و برای تصمیم گیری به دولت ارائه می شود.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: دولت دنبال جبران خسارت های ناشی از سیل در زمان کوتاه است و در این زمینه تصمیم های مناسبی گرفته خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *