مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران: بدنبال ارتقای جایگاه تعاون روستایی هستیم / اتاق فکر سازمان تعاون روستایی را فعال می کنیم / فعالان بخش کشاورزی باید ساماندهی شوند / از اتحادیه‌های کشاورزی حمایت می کنیم


مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جلسه هم‌اندیشی با مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری بخش کشاورزی ضمن اشاره به حمایت و همکاری بیش از پیش فعالان بخش کشاورزی کشور گفت: در پی تدوین سیستم های حمایتی و اتخاذ سیاست هایی هستیم که بر اساس آنها و با کمک شما عزیزان بتوانیم جایگاه سازمان را مطابق با اساسنامه متعالی آن ارتقا دهیم.

به گزارش دهقان نیوز، اسماعیل قادری‌فر تصریح کرد: قطعا با توجه به ظرفیت های موجود و اساسنامه فعلی، بستر مناسبی برای شروع یک حرکت معنادار بر اساس همدلی و همکاری و در جهت خدمت رسانی به مردم و احیای نقش مهم سازمان خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: ما به عنوان متولی و حامی اتحادیه های بخش کشاورزی و شما به عنوان بازوهای اجرایی شبکه، بایستی تلاش شبانه روزی برای حفظ انسجام درونی مجموعه داشته باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: باید جلسات بررسی و تبادل نظر در مورد مسائل شبکه به صورت مستمر برگزار شود و از ظرفیت های فضای مجازی نیز در این راستا نهایت استفاده را ببریم، امیدوارم شاهد انجام تحولات جدید و مثبت در شبکه باشیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همچنین افزود: باید به دنبال تامین منابع مالی مناسب باشیم و شیوه های جدید تامین مالی را کشف کرده و یک نظام بانکی تامین مالی داشته باشیم، ما به دنبال تامین وجوه مالی از صندوق ایرانیان نیستیم، برای انجام این مهم یک کار جمعی نیاز است و باید به دنبال شیوه های نوینی مثل نظام وقف باشیم.

عالی‌ترین مقام سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ادامه خطاب به مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری بخش کشاورزی اعلام کرد: سعی می کنیم به شما آزادی عمل و قدرت خلاقیت دهیم. قول می دهیم حداقل مداخله و حداکثر حمایت را داشته باشیم ما با شما همکاری می کنیم و از برنامه هایتان در جهت رشد و شکوفایی شبکه حمایت می کنیم.

این مقام مسئول از فعالسازی اتاق فکر سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در آینده نزدیک خبر داد و افزود: باید برای پیشبرد اهداف سازمان، برنامه سیاستی متناسب داشته باشیم بحث ساماندهی و نظم بخشی فعالان بخش کشاورزی نکته مهم دیگری است که در حوزه سیاستگذاری باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

قادری‌فر در پایان گفت: یکی از ماموریت های جدی که ما در شبکه گسترده تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور دنبال خواهیم کرد، نوآوری مغفول مانده در حوزه مسائل دانش بنیان مسائل مرتبط با بخش کشاورزی و تعاون است و در این راستا قصد ایجاد یک بانک اطلاعاتی کاربردی و موثر در آینده نزدیک را داریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *