محافظ تنه درخت می تواند از درخت در برابر تمامی عوامل محیطی مانند سرما و گرما، آفات گوناگون، بیماری ها و جوندگان که می توانند آسیب های جبران نا پذیری به درختان بزنند محافظت کند.استفاده از محافظ تنه درخت مانند ایجاد سپری برای درخت در برابر آسیب های مختلف می باشد.

محافظ تنه درخت همچنین می تواند مانع از ایجاد شکاف و پوسیدگی سطح خارجی درخت گردد. زمانی که از محافظ تنه درخت استفاده می کنید، جونده ها و حیوانات کوچکی مانند حشره ها که از پوست درخت تغذیه می کنند و موجب خشک شدن و عدم رسیدن مواد مغذی به سایر نقاط درخت می شوند، دیگر نمی توانند آسیبی به درخت بزنند.
استفاده از محافظ تنه درخت راهی ساده و در عین حال کارآمد برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به درخت می باشد. محافظ تنه درخت دارای ترکیبات خاصی می باشد که کاملا غیر سمی هستند، این محصول همچنین دارای قابلیت قارچ کشی و ضد اشعه می باشد که به خوبی می توانند از تنه درخت در برابر عوامل خارجی محافظت کند.

ترکیبات محافظ تنه درخت

این محصول از ترکیبات خاصی تشکیل شده است که می تواند تنه درخت را در برابر عوامل خارجی محافظت کند. یکی از ترکیبات اصلی این ماده ترکیبات نانو پلیمری آن می باشد که پوشش مناسبی برای تنه درختان به حساب می آید. در ترکیبات نانو پلیمری این محصول از ماده ضد قارچ استفاده شده است که موجب محافظت از گیاه در برابر فساد، پوسیدگی و بیماری های قارچی می گردد.
یکی دیگر از ترکیبات مهم ماده محافظ تنه درخت، ترکیبات ضد اشعه آن است، این ترکیبات از گیاه در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کنند. همچنین این ترکیبات ضد اشعه موجب جلوگیری از تنش های حرارتی که موجب ترک خوردن تنه درخت می شوند می شود همچنین این ماده موجب عدم ورود آفات و مواد خطرناک برای درخت به آن می شوند. محافظ تنه درخت ماندگاری بالایی دارد و هزینه کمی دارد ولی در عین حال مزایای زیادی برای درختان دارد.

مزایای محافظ تنه درخت

محافظ تنه درخت دارای کاربرد ها و مزایای زیادی است که در این بخش از مقاله به بررسی آنها می پردازیم. با محافظ تنه درخت می توان دمای درخت را معتدل کرد. اما چگونه؟ این ماده موجب عدم بسته شدن روزنه های روی تنه درخت که به دلیل تبخیر و برقرار نبودن تعادل بین ریشه و برگ ایجاد می شود می گردد، به همین دلیل گیاه دارای روزنه های باز بیشتری است و می تواند دمای متعادل تری داشته باشد.
مزیت دیگر استفاده از محافظ تنه درخت جلوگیری از آتش سوزی درختان است، ماده ی محافظ تنه درخت در برابر آتش و حرارت عایق است و در صورت بروز آتش سوزی از تنه درخت در برابر این خطر محافظت می کند. این محصول به دلیل خنک نگه داشتن درخت موجب کاهش مصرف آب برای آبیاری درخت می گردد. با استفاده از محافظ تنه درخت تا حدود ۶۵ درصد در مصرف آب می توان صرفه جویی کرد.
مزایای دیگر محافظ تنه درخت که پیش تر در این مقاله به آن اشاره کرده ایم عبارت است از; محافظت در برابر سرما زدگی و گرمی زیاد، محافظت در برابر ترک خوردگی تنه درخت، کاهش سرما زدگی تنه درختانی که مقاومت کافی ندارند و در نهایت همه این موارد موجب رشد بهتر و افزایش بهره وری درخت می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *