ظرفیت کشور غنا برای توسعه ۱۰۰ هزار هکتاری کشت فراسرزمینی


وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت فراسرزمینی توسط سرمایه‌گذران ایرانی در کشور غنا با توجه به ظرفیت‌های موجود و در صورت رفع موانع تا ۱۰۰ هزار هکتار قابل توسعه است.

به گزارش ایانا، سید جواد ساداتی‌نژاد در حاشیه هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک دایمی همکاری‌های ایران و غنا در جمع خبرنگاران، در رابطه با امکان توسعه کشت فراسرزمینی، اظهار کرد: در حال حاضر ۵ هزار هکتار در غنا کشت فراسرزمینی داریم اما این نوع کشت توسط سرمایه‌گذران ایرانی و با توجه به ظرفیت‌های موجود و در صورت رفع موانع تا ۱۰۰ هزار هکتار قابل توسعه است.

وی افزود: برای توسعه کشت فراسرزمینی در این کشور با محدودیت‌ها و موانعی روبرو هستیم و براساس مذاکراتی که در این اجلاس انجام دادیم قرار شد با همکاری طرف غنایی، این مشکلات برطرف شود.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: بخشی از این موانع مربوط به مالکیت زمین‌هایی است که به کشت فراسرزمینی اختصاص داده شده است.

وی در رابطه با محصولات مورد نظر در کشت فراسرزمینی تصریح کرد: اولویت ایران در توسعه کشت فراسرزمینی، تولید دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی است.

ساداتی‌نژاد عنوان کرد: یکی از درخواست‌های کشور غنا در بخش کشاورزی است و ما امیدواریم توسعه همکاری در بخش مکانیزاسیون و خدمات آن و همچنین در حوزه دانش‌بنیان را با این کشور داشته باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *