صادرات محصولات کشاورزی بدون تعهد ارزی


وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دولت با رفع تعهد ارزی در بخش کشاورزی موافق است، عنوان کرد: در این راستا تلاش کردیم شیر خشک و مرکبات را در زمان محدود رفع تعهد کنیم.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزیر رؤسای سازمان‌ها و مسئولان ذی ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این نشست بر عدم ممنوعیت و محدودیت‌های لحظه‌ای صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ هیچ‌گونه ممنوعیتی در صادرات محصولات کشاورزی نداشته‌ایم، تصریح کرد: در سال گذشته صادرات و واردات محصولات کشاورزی با وضع عوارض و تعرفه‌های گمرکی مدیریت شده است.

به گفته وی، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و تأمین محصولات کشاورزی خود را موظف به حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان بخش کشاورزی می‌داند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نقش مهم اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی در مدیریت بازار داخل و توسعه صادرات محصولات کشاورزی گفت: به دنبال تقویت و افزایش قدرت اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی هستیم و معتقدیم سیاستگذاری‌های بخش کشاورزی بدون مشارکت اتحادیه‌ها محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: از جمله مهمترین دلایل موفقیت در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها زحمات، تلاش‌ها و همراهی اتحادیه‌های بخش کشاورزی بوده است.

ساداتی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: به دنبال واگذاری مدیریت بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی به اتحادیه‌ها و تشکل‌ها هستیم، این واگذاری به شرط تعادل و تثبیت بازار داخل در نظر گرفته شده است‌.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت با رفع تعهد ارزی در بخش کشاورزی موافق است، عنوان کرد: در این راستا تلاش کردیم شیر خشک و مرکبات را در زمان محدود رفع تعهد کنیم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!