سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص داخلی به ۱۱ درصد رسید


وزیر جهاد کشاورزی گفت: سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص داخلی، حدود ۱۱ درصد است در حالیکه بالاترین سرمایه گذاری در کشور چهار درصد بوده و به بیان دیگر سرمایه گذاری در این بخش به اندازه سهم آن در رشد اقتصادی کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدجواد ساداتی نژاد امروز در آیین افتتاحیه هفدهمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در سخنانی که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: بیشتر مشکلات ما در بخش کشاورزی این است که به اندازه کافی سرمایه گذاری در این بخش انجام نشده است.

وی افزود: سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری راغب هستند، اما بستر این کار فراهم نیست ضمن اینکه جذابیت سرمایه گذاری این حوزه را برای سرمایه گذاران روشن نکردیم.

ساداتی نژاد ادامه داد: تا چه زمانی باید شاهد فاسد شدن سیب‌ها در زیر درختان باشیم یعنی ما عاجزیم که یک صنعت تبدیلی در آنجا راه اندازی کنیم؟

وزیر جهاد کشاورزی دیپلماسی کشاورزی را از اولویت‌های این وزارتخانه دانست و گفت: حضور ما در تامین غذایی کشور‌های دیگر بخصوص کشور‌های همسایه، امنیت را به همراه خواهد داشت ضمن اینکه سامان دادن به دیپلماسی غذا مهم است و امیدواریم با همکاری و تلاش مسئولان، این مشکلات را حل کنیم.

ساداتی نژاد همچنین به ایجاد فرصت مطالعاتی مزرعه اشاره کرد و افزود: در این راستا از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد، همه ما در وزارت جهاد کشاورزی موظفیم با همه دانشگاه‌ها همکاری کنیم چرا که حل این مسائل برای ما مهم است.

وی نوید راه اندازی مرکز فناوری کشاورزی را در کشور داد و افزود: نگاه ما به توسعه بخش خصوصی است و این بخش می‌تواند در زمینه کشاورزی نقش آفرینی بسزایی داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *