راه‌اندازی کانون‌های روستایی کشاورزی مدرن را متحول خواهد کرد


معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: راه‌اندازی کانون‌های روستایی در بخش کشاورزی می‌تواند این بخش را در مسیر مدرنیزه شدن قرار دهد.

به گزارش  مهر، مجتبی خیام نکویی در آئین رونمایی از کانون جوانان روستایی در استان اردبیل در روستای ویلکیج نمین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: میانگین سنی بهره‌برداران بخش کشاورزی در روستاهای کشور بالاست و این مسئله مهمی برای آینده تولید در این بخش محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: ایجاد کانون‌های جوانان روستایی می‌تواند رونق تولید در روستاها را بهبود داده و جوانان روستایی را بیش از پیش به علوم و فنون روز دنیا مجهز کند.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: جوانان نیز با آشنایی با دستاوردهای علمی و به روز خواهند توانست با حداقل امکانات حداکثر محصول در واحد سطح را تولید کنند و به بهترین نحو ممکن از آب و خاک استفاده کنند.

خیام نکویی افزود: با هدف توسعه کانون جوانان روستایی در اولین فاز تعداد ۶۴ کانون به تعداد هر استان ۲ کانون راه‌اندازی خواهد شد و در آینده این کانون‌ها گسترش خواهد یافت.

وی هدف از تشکیل کانون‌های جوانان روستایی و عشایری را جوان‌سازی در بخش کشاورزی دانست.

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی هم در این آئین خاطرنشان کرد: باید شرایطی را مهیا کنیم که جوانان علاقه‌مند به بخش کشاورزی به این کانون‌ها ورود پیدا کنند.

علی‌اکبر مویدی اضافه کرد: با راه‌اندازی کانون‌های روستایی و عشایری در طرح کشاورزان آینده، زمینه ایجاد انگیزه و ارتقا اطلاعات دانشی جوانان مهیا می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز بیان کرد: توجه به نیازهای قشر جوان روستایی و هدایت آنها در افزایش توانایی‌ها و مهارت‌های فنی و اجتماعی از ضروریات جامعه امروز است.

علیرضا خواجوی ادامه داد: سرمایه‌گذاری بر کانون‌های جوانان به عنوان مراکز تلفیق علم و عمل می‌تواند آنها را دلگرم به ماندن در روستا و نقش‌آفرینی در عرصه تولید و امنیت غذایی کند.

وی گفت: برای نیل به این اهداف اعضای کانون جوانان روستایی بیمه شده و تسهیلات بلند مدت کم بهره با هدف شکوفایی جوانان و پیشرفت کشاورزی به آنها اعطا خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *