دبیر هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران:اعتبار پروانه کسب کشاورزی از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد


وزير جهاد کشاورزي در ابلاغيه‌اي از معاونان، روساي سازمان جهاد کشاورزي استان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌هاي تابعه اين وزارت خواست تا پروانه کسب کشاورزي به عنوان مدرک معتبر شغلي تلقي شود.

به گزارش دهقان نیوز، دبیر هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران با بیان این مطلب گفت: وزیر جهاد کشاورزی در اين ابلاغيه که به شماره ۱۲۱۹۰/۰۲۰ به تاریخ ۷/۴/۱۴۰۱ صادر شده است با اشاره به اين که زمینه استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی و تشکیل اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف کشاورزی شهرستان ها به منظور حمایت از شاغلین و مشاغل بخش کشاورزی و دفاع از حقوق و منافع صنفی تولیدکنندگان و بهره برداران کشاورزی فراهم گردیده است، متذکر گردیده است: به منظور حمایت و توانمندسازی این تشکل فراگیر و مردمی در انجام وظایف و ماموریت های محوله، ترتیبی اتخاذ شود که پروانه کسب کشاورزی به عنوان مدرک معتبر شغلی در ارائه خدمات به تولیدکنندگان و بهره برداران در اولویت قرار گیرد و نمایندگان نظام صنفی کشاورزی پس از این در جلسات شوراها، کمیسیون ها، کارگروه ها و کمیته های تخصصی مرتبط با بخش کشاورزی در داخل وزارتخانه حسب نیاز به عنوان عضو شرکت نمایند.

مسعود عدل طلب افزود: پیرو اصلاحیه آیین نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۷۴۰/ت۴۹۲۳۵ه به تاریخ ۱۰/۴/۱۳۹۷هیات وزیران؛ ساختار نظام صنفی کشاورزی که تا پیش از آن شامل نظام صنفی کشاورزی شهرستان، استان و کشور بود با تغییراتی روبرو گردید. بر اساس این اصلاحیه، ساختار نظام صنفی کشاورزی در سطح شهرستان متشکل از اتحادیه های صنفی کشاورزی و اتاق اصناف کشاورزی شهرستان و در سطح ملی اتاق اصناف کشاورزی ایران می باشد. بر اساس این ساختار مرجع صدور پروانه های کسب کشاورزی کشاورزان، اتحادیه های صنفی کشاورزی می باشند. این ساختار توسط هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران در سطح ملی و کمیسیون های نظارت بر اصناف کشاورزی در سطح شهرستانها، برنامه ریزی، هدایت، ایجاد، هماهنگی و نظارت می شود.

وی تصریح کرد: دبیرخانه هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران مستقر در دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد معاونت توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران؛ وفق وظایف حاکمیتی مسئولیت استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی و اجرای اصلاحیه آیین نامه نظام صنفی کشاورزی را بر عهده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *