جهاد کشاورزی وکیل مدافع کشاورزان و بهره‌برداران این بخش است


رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: حمایت از کشاورزان اولویت اصلی جهاد کشاورزی به عنوان حامی و مدافع حقوق کشاورزان است و مهم‌ترین مسئولیت ما تسهیل شرایط برای کار کشاورزان و کاهش سختی‌ها است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، رضا افلاطونی شامگاه سه‌شنبه در نشست صمیمی با اعضای هیئت مدیره کانون خبرگان کشاورزی استان و تعاونی باغداران جمال آباد استان قزوین، با بیان این مطلب گفت: برای رفع مشکلات کشاورزان استان، بر اساس یک برنامه عملیاتی جامع حرکت می‌کنیم که ماحصل آن توسعه پایدار کشاورزی استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه توسعه بخش کشاورزی مستلزم ایجاد و تقویت تشکل‌های قوی و منسجم است، بر لزوم تقویت تشکل‌ باغداران استان و وحدت و همراهی با جهاد کشاورزی برای رسیدن به اهداف تاکید کرد و گفت: برای توسعه در بخش باغداری، مشارکت خود کشاورزان و باغداران ضروری است که باید بیش از پیش پای کار باشند.

افلاطونی اظهار داشت: توسعه باغات مدرن در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین قرار دارد و لازمه این امر، توجه هر بیشتر به استفاده از دانش و علم روز باغداری است و این موضوع اهمیت ترویج و آموزش کشاورزی را در انتقال یافته‌های علمی نوین به باغداران و ترویج آن، بیش از پیش روشن می‌کند.

این مقام مسئول در ادامه به اهمیت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و ایجاد زنجیره‌های تولید محصولات باغبانی اشاره کرد و گفت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در جلوگیری از ضایعات محصولات، ایجاد ارزش افزوده، بالا بردن بهره‌وری، افزایش سطح درآمد باغداران، و افزایش سهم اشتغال ایفای نقش می‌کند، از این رو به عنوان جزئی مهم از فرآیند توسعه بخش باغبانی در اولویت کاری جهاد کشاورزی استان قزوین قرار دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین همچنین بر لزوم توجه به پیشکسوتان و چهره‌های ماندگار بخش کشاورزی استان که پیش از این کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست حسین کاکاوند از باغداران پیشرو استان قزوین و عضو هیات مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور، و برخی دیگر از باغداران و کشاورزان حاضر در جلسه به بیان برخی از دغدغه‌ها و چالش‌های خود پرداختند و خواستار کاهش بروکراسی اداری، حمایت بیشتر از بهینه‌سازی سیستم‌های آبیاری، لزوم قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، توجه به کیفیت نهاده‌های تولید مانند کیفیت سموم، تسهیل در اعطای مجوز اتاقک نگهبانی و انباری، توسعه ظرفیت‌های سردخانه‌‌ای، و ایجاد فرصت برای کشاورزان پیشرو در استفاده از ظرفیت‌هایی مانند استودیو کشاورز جهت بیان دغدغه‌ها و چالش‌ها شدند که مورد استقبال رییس سازمان قرار گرفت.

در پایان لوح تقدیری به رسم یادبود از طرف تعاونی باغداران به رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اهدا شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *