تقدیر مجلس از وزارت کشاورزی برای افزایش ۵۰ درصدی امنیت غذایی


نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از رئیس جمهور و وزیر کشاورزی برای برنامه‌ریزی و اقدام موثر در سال زراعی جاری و افزایش ۵۰ درصدی تولید گندم قدردانی کردند.

به گزارش مهر، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه ۸ مرداد ماه) در صحن علنی مجلس که به منظور بررسی «طرح بانکداری جمهوری اسلامی» تشکیل شد، بیانیه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در قدردانی از اقدامات مؤثر وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش ۵۰ درصدی تولید گندم و تأمین امنیت غذایی قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور ایران

با سلام و احترام؛

با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت خدمت حضرتعالی و همکاران محترمتان در دولت جمهوری اسلامی ایران، به استحضار می‌رساند ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از برنامه ریزی و اقدام مؤثر و به موقع وزیر جهاد کشاورزی و عوامل مؤثر در سال زراعی جاری به خصوص کشاورزان عزیز در تولید و خرید تضمینی گندم حدود ۷.۵ میلیون تن که نسبت به سال زراعی قبلی حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنیم.

اهمیت این اتفاق زمانی دوچندان می‌گردد که دنیا به دلیل وجود رخداد پدیده اقلیمی و خشکسالی و نیز جنگ اوکراین، با بحران عظیم تأمین امنیت غذایی مواجه می‌باشد.

شایان ذکر است قانون مصوب مجلس یازدهم مبنی بر ضرورت تشکیل شورای قیمت گذاری با مشارکت بخش خصوصی توسط دولت در تعیین قیمت مناسب برای خرید گندم از جمله عوامل مؤثر در این موفقیت بوده است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!