تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی به کشاورزان پرداخت می شود / نرخ سود ۱۵ درصد + جزییات


رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی از اعطای تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی با نرخ سود ۱۵ درصد خبر داد.

کامبیز عباسی گفت: تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی با نرخ ۱۵ درصد و بازپرداخت ۵ تا ۷ ساله به کشاورزان پرداخت می‌شود.

به گزارش دهقان نیوز رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: با سرمایه گذاری های انجام شده مکانیزه شدن کشاورزی در کشور روند رو به رشدی دارد.

او ادامه داد: البته محدودیت هایی در این بخش هم داریم و مکانیزاسیون در باغات عقب ماندگی تاریخی دارند. بیشتر باغ های کشور سنتی بوده و ورود ماشین آلات جدید به این باغات سخت است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان این که مکانیزاسیون موجب افزایش کمی و کیفی تولید می شود گفت: در محصولات صنعتی مثل چغندر و کلزا عملیات کشاورزی ماشینی انجام می شود و در حوزه گندم و جو نزدیک به ۸۰ درصد عملیات کاشت این محصولات کاملا مکانیزه شده و در برداشت حدود ۹۵ درصد است.

عباسی بیان کرد: در حوزه سبزی جات و صیفی جات روند مکانیزاسیون کشت رشد بیشتری داشته است.

او ادامه داد: در کنار مکانیزاسیون کشت به استفاده از روش های نوین آبیاری هم توصیه شده است.

این مقام مسئول گفت: هم اکنون بسیاری از عملیات انرژی بر همچون شخم زدن و سمپاشی مکانیزه شده اند که این امر می تواند کاهش نیروی کارگری در عملیات کشاورزی را به همراه داشته باشد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد  تصریح کرد: مکانیزاسیون را هم می توان در عملیات مختلف کشاورزی بررسی کرد هم در محصولات. در مراحل کاشت، داشت، برداشت و همچنین مراحل صنایع تکمیلی باید یک فرآيند کاملی در  خصوص مکانیزاسیون در نظر گرفته شود.

او بیان کرد: امسال کشاورزان حدود ۴ هزار میلیارد تومان برای نیازهای ماشینی، خرید و نوسازی تجهیزات کشاورزی، تسهیلات تکمیلی دریافت می کنند که این  میزان دو برابر سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در سال گذشته بوده است.

عباسی گفت: این تسهیلات با نرخ سود ۱۵ درصد و با آورده شخصی ۲۰ درصد برای خرید ماشین آلات به کشاورزان داده می شود که مدت بازپرداخت آن ۵ تا ۷ سال است. همچنین در بحث ضامن هم مقرر شده شرایط آسان شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *