تخصیص یارانه حمل و نقل هوایی برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی


دولت در بودجه سال ۱۴۰۱ کشور برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه و اتحادیه اروپا، یارانه حمل و نقل هوایی را تامین می‌کند.

به گزارش ایرنا، بر اساس بند «ن» تبصره (۸) بخش آب و کشاورزی لایحه بودجه ۱۴۰۱، به‌منظور حمایت از توسعه صادرات محصولات کشاورزی به‌ویژه به کشورهای همسایه و اتحادیه اوراسیا، یارانه حمل و نقل هوایی (محاسبه قیمت سوخت هواپیماهای باری حامل محصولات کشاورزی به مقاصد فوق معادل با نرخ سوخت تحویلی به هواپیماهای مسافربری) از محل ردیف هزینه شماره ۴۱-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره ۹ این قانون تامین می‌شود.

شیوه‌نامه چگونگی پرداخت این اعتبار حداکثر تا یک ماه پس از ابلاغ این قانون با همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت (سازمان توسعه تجارت) تهیه و ابلاغ می‌شود.

ردیف مشخص شده در این تبصره در جدول تامین یارانه حمل و نقل هوایی بابت صادرات کالا با اولویت محصولات کشاورزی تعیین شده که برای آن یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی امروز با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم مجلس کرد.

بر اساس ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (۳۶.۳۱۰.۷۰۴.۶۲۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *