تاکید بر جایگاه تعاونی‌های کشاورزی در صادرات مرکبات


رئیس اتاق تعاون مازندران به نقش پررنگ تعاونی های کشاورزی مازندران در تهیه و صادرات مرکبات همزمان با برنامه ریزی غذایی استانداری مازندران برای صادرات مرکبات مازندران به روسیه ،چین و هند، تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، ربیعی,رئیس اتاق تعاون مازندران به نقش پررنگ تعاونی های کشاورزی مازندران در تهیه و صادرات مرکبات همزمان با برنامه ریزی غذایی استانداری مازندران  برای صادرات مرکبات مازندران به روسیه ،چین و هند، تاکید کرد.

 رئیس اتاق تعاون مازندران افزود : با توجه به شرایط اقلیمی مناسب، مازندران رتبه نخست کشور را در تولید پنج محصول باغی شامل مرکبات، گل و گیاهان زینتی، گل و گیاهان آپارتمانی، درخت و درختچه زینتی و تولید نهال سالم را دارد که بخشی از این تولیدات به دیگر کشورها صادرات میگردد .

وی ادامه داد: با توجه به این ظرفیت ، به همت  استاندار مازندران صادرات مرکبات را به صورت جدی در دستور کار قرار داد  و با پیگیری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، مقدمات صادرات مرکبات مازندران به روسیه، چین و هند فراهم نمود .

ربیعی در خصوص نقش آفرینی تعاونی ها در این امر افزود : با توجه به اینکه غالب شرکتهای تعاونی ها و اتحادیه های تعاونی استان در حوزه کشاورزی فعال هستند لذا تعاونی ها در تهیه و صادرات این محصول به طور جدی ورود پیدا کرده و ضمن همکاری در شناسنامه دار کردن باغات استان، در امر خرید و صادرات مرکبات فعالانه اقدام نمودند .

وی با اشاره به توافق به عمل آمده جهت صادرات مرکبات مازندران به چین برای اولین بار نیز بیان داشت : امکان صادرات مرکبات کشور به چین برای اولین‌بار اتفاق افتاده است، لذا با عنایت به پروتکلهایی که چین برای واردات مرکبات خود ارائه داده،  آشنایی با استانداردها، سلایق حاکم بر بازار چین، نوع بسته‌‌‌‌‌‌‌بندی باید لحاظ شود تا این امر مهم تداوم داشته باشد . ربیعی با اشاره به مرکز تجاری اتاق تعاون ایران در روسیه، بیان داشت: اقدامات بسیار ارزشمندی توسط اتاق تعاون ایران در ایجاد کانال ارتباطی تجاری ایران و روسیه صورت گرفته که تعاونی ها میتوانند از این موقعیت به وجود آمده حداکثر استفاده را انجام دهند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!