به روزرسانی نظام تشکیل و استقرار شرکت های کشت و صنعت


معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکلها و نظامهای بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از به‌روز رسانی نظام تشکیل و استقرار شرکت‌های کشت و صنعت خبر داد.

مراد محمدی معاون توسعه تعاونی ها، تشکلها و نظامهای بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفتگو با ایانا از به روز رسانی نظام تشکیل و استقرار شرکت های کشت و صنعت خبر داد و گفت: با توجه به گذشت بیش از 5 سال از ابلاغ نظام تشکیل و استقرار شرکتهای کشت و صنعت توسط وزیر جهاد کشاورزی و اجرایی شدن آن در تعدادی از استان های کشور ، به منظور تسهیل و تسریع در تشکیل شرکت‌های کشت و صنعت و استفاده هر چه بهتر از ظرفیت های قانونی موجود در این خصوص ، بازنگری نظام مذکور با لحاظ شدن دو رویکرد در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با رفع برخی از مشکلاتی که در حین اجرای فرایند در 5 سال گذشته مشاهده شد، شرایطی ایجاده شده که علاوه بر تشکیل شرکت‌های کشت و صنعت در اراضی بزرگ و یکپارچه ، امکان تشکیل این نوع از الگوی نظام بهره برداری را در اراضی تجمیع شده فراهم کرده است.

 به گفته محمدی، از ویژگی های شاخص اصلاحیه نظام تشکیل و استقرار شرکتهای کشت و صنعت می توان به تشکیل شرکتهای کشت و صنعت در اراضی تجمیع شده، حذف برخی از مراحل فرایند، کاهش تعداد استعلام ها و استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود در سازمانهای جهاد کشاورزی اشاره کرد.

وی در پایان یادآور شد: اصلاحیه نظام تشکیل و استقرار شرکتهای کشت و صنعت مراحل کارشناسی را طی کرده و در مرحله ارسال به مرکز نوسازی و سپس ابلاغ توسط وزیر جهاد کشاورزی است؛ امید است با ابلاغ این اصلاحیه و سرعت گرفتن مراحل اخذ مجوز فعالیت برای شرکتهای کشت و صنعت ، شاهد توسعه بیشتر این شرکتها در سطح کشور باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *