ایجاد ۸۰ هزار هکتار گلخانه برای کشت سبزی و صیفی در کشور


وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به گلایه‌هایی که دامداران و مرغداران از گذشته به کیفیت خوراک دام داشته‌اند، رتبه‌بندی آنها برای ایجاد رقابت و ارتقای کیفیت در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش تسنیم، جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دام و طیور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از آزادسازی یارانه‌ها، بیشترین فشار به بخش تولید مربوط به دام و طیور است به همین منظور برنامه‌هایی از جمله خرید تضمینی محصولات آنها، آزادسازی صادرات و پرداخت تسهیلات را در دستور کار گذاشتیم.

وی افزود: صنعت دام و طیور کشور نیازمند آن است که با سرعت بالایی به سمت افزایش بهره‌وری حرکت کنند. بهبود شرایط خوراک دام می‌تواند نقش مهمی در آن داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: از گذشته تولیدکنندگان دام و طیور بویژه گاوداری به کیفیت خوراک دام گلایه‌هایی داشتند به همین منظور رتبه‌بندی کارخانجات خوراک دام در دستور کار قرار دارد.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: ظرفیت کارخانجات خوراک دام و طیور بیش از 25 میلیون تن است که برای ارتقاء کیفیت تولیدات آنها، رتبه‌بندی می‌شوند.

وی تصریح کرد: رتبه‌بندی کارخانجات خوراک دام رقابت برای افزایش کیفیت را در میان آنها افزایش می‌دهد و امری خجسته برای صنعت دام و طیور است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: رئیس جمهور در بازدید از این وزارتخانه تاکید بر رسیدن به خودکفایی یا رسیدن به بخشی از خودکفایی در تولید کالاهای اساسی داشتند. به همین منظور درصدد آن هستیم که حتمی‌الامکان کشت سبزی و صیفی را به گلخانه‌ها ببریم.

ساداتی‌نژاد گفت: به همین منظور در فاز اول 100 هزار گلخانه باید در کشور ایجاد شود و به سطح 23 هزار هکتاری فعلی اضافه شود.

80 هزار هکتار گلخانه برای کشت سبزی و صیفی ایجاد می‌شود

وی اظهار داشت: در فاز اول نیازمند صد هزار هکتار احداث گلخانه در کشور هستیم که 23 هزار هکتار آن اکنون موجود است و حدود 80 هزار هکتار نیز به آن اضافه می‌شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!