افزایش حجم سرمایه گذاری بخش کشاورزی در سال آینده


سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی به تشریح پروژه های افتتاح شده در ایام دهه فجر پرداخت و گفت:حجم سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ مضاعف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد قربانی در مراسم افتتاح و بهره برداری همزمان از پروژه های وزارت جهادکشاورزی در سراسر کشور که صبح امروز برگزار شد، گفت: امروز ۱۷۱۵ پروژه در سراسر کشور افتتاح می‌شود که اعتباری بالغ بر ۷هزار و ۱۸۶میلیارد تومان برای آنها رقم خورده است.

وی ادامه داد: از این تعداد پروژه ها ۵۳ درصد مرتبط با پروژه های آب و خاک، ۲۱ درصد باغبانی، ۱۳ درصد تولیدات دامی و مابقی نیز صنایع کشاورزی، عشایری و حفظ  نباتات است. همچنین بیشترین حجم سرمایه گذاری در پروژه های باغبانی و بعد از آن صنایع کشاورزی، آب و خاک و تولیدات دامی قرار گرفته است.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: با تهمیداتی که در دولت سیزدهم اندیشیده شده و با روش های جدید سرمایه گذاری که در دستور کار داریم و به زودی از آن رونمایی خواهیم کرد حجم سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ مضاعف خواهد شد.

وی همچنین به تفکیک استانی پروژه ها اشاره کرد و گفت:۲۷۲ پروژه معادل ۱۶درصد از کل پروژه ها در اصفهان، ۲۰۱ پروژه معادل ۱۲ درصد در سیستان بلوچستان و ۱۶۱ پروژه معادل ۱۰ درصد نیز متعلق به خراسان رضوی خواهد بود.

قربانی با بیان اینکه نگاه وزارت جهاد کشاورزی توزیع متعادل سرمایه و پشتیبانی از زیرساخت است، گفت: مجموعه برنامه ها و اقدامات وزارت به گونه ای رقم می خورد که بحث توسعه متوازن را در بخش های مختلف داشته باشیم و همه فعالان کشاورزی از خدمات و پشتیبانی وزارت جهاد برخوردار شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *