اسامی محصولات کشاورزی قراردادی اعلام شد


سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اسامی محصولات کشاورزی قراردادی را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم محمد قربانی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در دولت جدید یکی از محورهای کلیدی وزارت جهاد کشاورزی بر محور کشاورزی قراردادی قرار گرفته است و هدف ما در وزارت جهاد کشاورزی، رسیدن به قدرت و اقتدار غذایی در منطقه است.

وی توضیح داد: با کشاورزی قراردادی می توانیم بگوییم که مشکلات بازار محصولات کشاورزی کاهش، تنظیم بازار اجرایی، خدمات بیمه ای ارتقا،، ریسک پذیری کاهش، تولید محصولات غذایی جهت دار و افزایش زنجیره محصولات غذایی را شاهد باشیم.  

قربانی اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده با شکل گیری واحدهای بزرگ کشاورزی و صنعتی و همچنین جوان سازی کشاورزان می توانیم کشاورزی قراردادی را سرعت ببخشیم.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: محصولات صنعتی مانند کلزا، چغندر، پنبه و گندم محصولاتی هستند که به شیوه کشاورزی قراردادی تولید می‌شوند و تا امروز 250 هزار هکتار از اراضی به شیوه کشاورزی قراردادی زیر کشت رفته‌اند.

وی اظهار داشت: در سال آینده تولید محصولات سیب‌زمینی و برنج به شیوه کشاورزی قراردادی در دستور کار قرار گرفته که از هفته آینده دستورالعمل اجرایی آن در رابطه با ارقام اصلاح شده برای بحث کشاورزی قراردادی ابلاغ می شود.

قربانی در برنامه «فرامتن» شبکه افق یادآور شد: رویکرد وزارت جهاد کشاورزی این است که در حوزه تولیدات دامی و کشاورزی، خرید قراردادی را به پیش ببریم بهاینمعنا که صنایع ما به ویژه صنایع غذایی و دامی باید با کشاورز و دامدار قرارداد ببندند و تولید براساس قرارداد خرید انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *